Návrat pětilisté růže 17. -19. 6. 2022

Návrat pětilisté růže

Děkujeme, že jste se zúčastnili Návratu pětilisté růže a obnovení tradice Slavností pětilisté růže v roce 2022. Na další ročníky se můžete těšit v těchto termínech: 16. – 18. 6. 2023, 21. – 23. 6. 2024, 20. – 22. 6. 2025.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Slavnosti pětilisté růže jsou městskou historickou slavností, situovanou do doby panování šlechtického rodu Rožmberků, převážně pak Posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Scénáře jednotlivých ročníků slavností vychází z významných výročí města Český Krumlov a konkrétních dějinných událostí spjatých s rodem Rožmberků a tímto městem.

Hlavními body programu jsou denní a noční historické průvody z období gotiky a renesance, ve kterých účinkuje přes 700 osob, rytířský turnaj, připomínající legendu Dělení růží, historický trh na zámku Český Krumlov a v centru města s více jak 130 stánky dobového tovaru a ukázkami historických řemesel, slavnostní ohňostroj nad městem, dobové hry pro děti i dospělé a další historické programy, středověká hudba, divadlo, historický tanec, historický šerm, kejklíři a jokulátoři, fakíři a ohňové show. V průběhu tří dnů slavností proběhne téměř 150 vystoupení a programů na deseti scénách v historickém centru města.

Slavnosti pětilisté růže každoročně navštíví více jak dvacet tisíc návštěvníků. Od roku 1990 do roku 2019 navštívilo slavnosti přes 520 tisíc návštěvníků.

Slavnosti pětilisté růže byly oceněny cenou Akce roku 2010 v České republice v soutěži Kudy z nudy, pořádanou agenturou Czech Tourism. Slavnosti pořádá Město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond.

Na těchto stránkách najdete aktuální základní informace k aktuálnímu ročníku a další informace pro vaši pohodlnou návštěvu této výjimečné akce.

Znak
Partner / Partneři
Město Český Krumlov Městské divadlo Český Krumlov Českokrumlovský rozvojový fond spol. s r. o. Destinační management oblasti Český Krumlov Region Budějovický Budvar, národní podnik Fronius Česká republika s.r.o. Kudy z nudy - CzechTourism Vidět a zažít #světovéČesko Schwan Cosmetics CR, s r.o. IRO stavební Ltd. Českokrumlovský deník JČ1 - Televize jižní Čechy
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: