Informace pro zájemce o účast v kostýmech

Srdečně vás zveme na 36. ročník a těšíme se na vaši návštěvu!

V letošním roce si připomeneme dvě významná výročí z historie města. První událostí je 750. výročí města, kdy v roce 1274 byla část města (Vnitřní město) poprvé zmíněna jako obchodní osada i se svým prvním rychtářem Sipotou. Druhá událost nás přenese do roku 1584, kdy bylo Panu Vilémovi z Rožmberka uděleno nejvyšší říšské vyznamenání, řád Zlatého rouna. A aby toho nebylo málo, tak v pátek 21. června ožije celé město Slavností slunovratu.

Budeme rádi, pokud se zúčastníte námi pořádaných historických průvodů. Vzhledem k tomu, že historické průvody městem by měly být zejména důstojnou reprezentací historie našeho města, upozorňujeme všechny zájemce na následující závazky a podmínky, které jsou vázány na účast v průvodu.

 1. Vaše účast v kostýmech na Slavnostech pětilisté růže je možná v těchto variantách:
 2. Účast v kostýmu v historických průvodech a zapůjčení kostýmu z našeho fundusu
  Účast v historických průvodech ve vlastním kostýmu

V případě vašeho zájmu postupujte prosím dle dále uvedeného postupu.

Dobové vymezení průvodů a termíny jejich konání

Dobové vymezení průvodů je období gotiky a renesance.

Pátek 21. 6. 2024

18:00 Rychtářský průvod městem
21:45 Páteční noční ohňový průvod

Sobota 22. 6. 2024

15:00 Slavnostní historický (hlavní) průvod
21:45 Sobotní noční ohňový průvod

Neděle 23. 6. 2024

14:30 Závěrečný průvod městem a zakončení slavností

Informace pro zájemce o účast v kostýmu v historických průvodech a zapůjčení kostýmu z našeho fundusu – formulář „A“

 1. Účast v průvodech a zapůjčení kostýmů je omezeno režijním záměrem a také možnostmi našeho fundusu kostýmů. Podmínkou pro zapůjčení kostýmu je účast minimálně ve Slavnostním historickém (hlavním) průvodu v sobotu.
 2. Vzhledem k omezenému množství a druhů kostýmů budou probíhat v letošním roce kostýmové zkoušky zároveň se zapůjčením kostýmu. Termín vaší kostýmní zkoušky a zapůjčení kostýmu bude dohodnut s hlavní kostymérkou individuálně prostřednictvím el. pošty
 3. Při výběru budou preferovány dospělé páry.
 4. Malé děti, s výjimkou dětí v rolích vypsaných v režijním plánu, budou do průvodu zařazeny pouze v doprovodu rodičů (rodiče též v kostýmech).
 5. Na kostýmní zkoušce s vámi bude dohodnut termín pro líčení a kadeřnické úpravy.
 6. Termín zkoušky průvodu s režisérem je stanoven na čtvrtek 20. 6. 2024 od 19.00 do 20.00 hodin v Pivovarské zahradě Český Krumlov.
 7. V případě zájmu vyplňte FORMULÁŘ „A“ - PRO ZÁJEMCE O ÚČAST V KOSTÝMU V HISTORICKÝCH PRŮVODECH A ZAPŮJČENÍ KOSTÝMU Z NAŠEHO FUNDUSU a zašlete nám jej na e-mail: casting@divadlock.cz
 8. Formulář lze zaslat nejpozději do 31. 5. 2024
 9. Za zapůjčení kostýmu je účtován manipulační poplatek 100,- Kč. Dále se za kostým při vypůjčení skládá kauce ve výši 500,- Kč vratná při navrácení nepoškozeného kostýmu.

Informace pro zájemce o účast v historických průvodech ve vlastním kostýmu – formulář „B“

 1. Historických průvodů je možné se zúčastnit ve vlastním dobovém kostýmu. Součástí kostýmu musí být obuv, pokrývka hlavy, ev. paruka, kostýmní doplňky, případně zbraně.
 2. Formulář lze zaslat nejpozději do 31. 5. 2024.
 3. Účast je podmíněna schválením ze strany hlavní kostymérky. O schválení, ev. neschválení budete informováni elektronicky na váš uvedený mail.
 4. Termín zkoušky průvodu s režisérem je stanoven na čtvrtek 20. 6. 2024 od 19.00 do 20.00 hodin v Pivovarské zahradě Český Krumlov.
 5. V případě vašeho zájmu vyplňte FORMULÁŘ „B“ - PRO ZÁJEMCE O ÚČAST V HISTORICKÝCH PRŮVODECH VE VLASTNÍM KOSTÝMU a zašlete nám jej na e-mail: casting@divadlock.cz
 6. K tomuto formuláři přiložte vaši fotografii v kostýmu.
 7. V případě, že se vy osobně, nebo vaše skupina, blíže věnujete některé z osobností uvedených v rozdělení hlavního průvodu, též to prosím uveďte.

Zapůjčení kostýmů bez účasti v historických průvodech

 1. Vzhledem ke kapacitním možnostem fundusu kostýmů nebudou v letošním roce zapůjčovány kostýmy bez závazné účasti v historických průvodech.

 

Za 36. ročník Slavností pětilisté růže Český Krumlov,
Irena Křížová, hlavní kostymérka
MgA. Jaromír Hruška, režisér a dramaturg
Jan Vozábal, ředitel

 

 

 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: