rámcový program

Pátek 17. 6.

Hlavní akce

15.00 – 24.00
Zahájení historického programu na scénách v centru města

17.30
Rychtářský průvod městem – trasa: Kláštery – I. zámecké nádvoří - Latrán – Dlouhá - Široká – Na louži - náměstí

18.00
Zahájení slavností v Hospodě u Petrova Voka - lidová historická veselice na náměstí Svornosti

21.45
Ohňový průvod městem se slavnostním ohňovým zakončením v pivovarské zahradě ve 22.30 h, trasa: Horní – náměstí – Na louži - Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – pivovarské zahrady

22.30 – 24.00
Pouliční muzicírování

Náměstí

10.00 – 24.00
Řemeslný trh

15.00
Zahájení historického programu

15.00 – 18.00
Historický program

18.00 – 21.45
Zahájení slavností v Hospodě u Petrova Voka - lidová historická veselice na náměstí Svornosti

21.45
Průchod ohňového průvodu

22.00 – 24.00
Skupina Klíč – známá a úspěšná folková skupina, která na české hudební scéně působí již úctyhodných 40 let a jejíž písně jsou ponejvíce inspirovány středověkými a renesančními tématy a motivy.

Zámek

10.00 – 21.00
Historický trh na zámku

Široká ulice

10.00 – 21.00
Historický trh v Široké ulici

Městský park

15.00 – 21.00
Dobové vojenské ležení v Městském parku – středověk na dotek, historický program a workshopy další program. Téma: Svatba Petra I. z Rožmberka s Violou Těšínskou

Kláštery Český Krumlov

16.00 – 21.00
Historický program, dětská divadelní scéna, řemeslná ulička s historickými řemesly, dobový trh, nabídka klášterní pekárny

Pivovarská zahrada

16.00 – 24.00
Historický program a gastronomie, historické hry pro děti

22.00
Příchod ohňového průvodu

22.15
Tomáš Kočko a Orchestr

Hradební ulice

16.00 – 22.00
Divadelní scéna – Teátr Víti Marčíka

Sobota 18. 6.

Hlavní akce

15.00
Slavnostní historický průvod městem – trasa: Horní – náměstí Svornosti – Na louži – Široká – Dlouhá – Latrán – Pivovarská ulice

18.00
Rytířský turnaj na koních v pivovarských zahradách

21.45
Ohňový průvod městem se slavnostním ohňovým zakončením v pivovarské zahradě, trasa: Horní – náměstí – Na louži - Široká - Dlouhá - Latrán – Nové město – pivovarské zahrady

23.30
Alegorické vory na řece Vltavě

24.00
Slavnostní ohňostroj na jižních zámeckých terasách a nad zámkem Český Krumlov

Náměstí

10.00 – 24.00
Historický trh

10.00 – 15.00
Historický program

15.00
Průchod slavnostního průvodu

15.00 – 21.45
Historický program

21.45
Průchod ohňového průvodu

22.00 – 24.00
Koncert

Zámek

10.00 – 21.00
Historický trh na zámku

8.00 – 18.00
Celodenní stráž granátníků Schwarzenberské granátnické gardy se střídáním v každou celou hodinu

8.30
Slavnostní ranní ceremoniál vztyčování gardových praporů na strážnici

8.30 – 9.00
Troubení fanfár ze zámecké věže

Jižní zámecké terasy

24.00
Slavnostní ohňostroj na jižních zámeckých terasách a nad zámkem Český Krumlov

Městský park

10.00 – 21.00
Dobové vojenské ležení v Městském parku – středověk na dotek, historický program a workshopy, miniškolička práskání bičem a další program. Téma: Svatba Petra I. z Rožmberka s Violou Těšínskou

Kláštery

10.00 – 21.00
Historický program, dětská divadelní scéna, historická herna pro holky a kluky, řemeslná ulička s historickými řemesly, dobový trh, nabídka klášterní pekárny, zahradní degustace vín, ukázky výcviku dravců

Pivovarská zahrada

11.00 – 24.00
Historický program a gastronomie, historické hry pro děti, exhibice koní a drezúrní ukázky, rytířský turnaj na koních

22.00
Příchod ohňového průvodu

22.15 – 24.00
Noční historický program – magie ohně

Masná ulice

10.00 – 21.00
Pouliční historický program

Hradební ulice

10.00 – 22.00
Divadelní scéna – Teátr Víti Marčíka

Široká ulice

10.00 – 21.00
Historický trh v Široké ulici

Neděle 19. 6.

Hlavní akce

15.00
Historický průvod městem: zámek - Latrán – Radniční – náměstí – Horní

15.30
Zakončení slavností na náměstí Svornosti

Náměstí

11.00 – 15.00
Historický program na náměstí Svornosti

15.15
Příchod historického průvodu a závěrečné defilé

15.30
Zakončení slavností na náměstí Svornosti

Zámek

10.00 – 16.00
Historický trh na zámku

Městský park

10.00 – 14.00
Dobové vojenské ležení v Městském parku – středověk na dotek, historický program a workshopy, miniškolička práskání bičem a další program. Téma: Svatba Petra I. z Rožmberka s Violou Těšínskou

Kláštery

10.00 – 16.00
Historický program, dětská divadelní scéna, historická herna pro holky a kluky, řemeslná ulička s historickými řemesly, dobový trh, nabídka klášterní pekárny

Hotel Růže

11.00
Hudební matiné – Smíšený pěvecký sbor Perchta

Široká ulice

10.00 – 16.00
Historický trh v Široké ulici

Změna programu vyhrazena!

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: